Rekrutacje stałe

Rekrutacja odpowiedniego pracownika to złożony proces, który warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom.

People Solutions Europe świadczy kompleksowe usługi rekrutacyjne: zaczynając od analizy aplikacji i selekcji najlepszych kandydatów, przez dokładne sprawdzenie ich kompetencji w trakcie rozmów, wywiadów i testów, aż do wyboru i zatrudnienia pracownika najlepiej odpowiadającego potrzebom pracodawcy.

Etapy rekrutacji:

Job description – dokładny opis stanowiska

Targetlist – przygotowanie metodologii poszukiwań idealnych kandydatów

Longlist – analiza aplikacji i identyfikacja kandydatów

Shortlist – prezentacja krótkiej listy sprawdzonych kandydatów

Interview – wywiad kompetencyjny i testy

Recommendation – wskazanie najlepszych kandydatów

Raportowanie

Raportowanie o kolejnych etapach procesu rekrutacji odbywa się w postaci pakietu informacji przedstawianych klientowi każdorazowo po zakończeniu danego etapu. Umożliwia to redukcję kosztów rekrutacji po stronie pracodawcy i usprawnia proces pozyskiwania nowych pracowników.

Metody:

W naszej pracy posługujemy się sprawdzonymi i skutecznymi metodami pozyskiwania pracowników.

Executive i Direct Search –  polega na bezpośrednim dotarciu do osób, które spełniają wymagania klienta, przy wykorzystaniu różnorodnych narzędzi, m.in. networkingu, inżynierii społecznej czy social mediów.

 

W ten sposób pozyskujemy przede wszystkim wysokiej klasy specjalistów, którzy w danym momencie nie szukają aktywnie pracy. Cały proces odbywa się przy zachowaniu pełnej poufności.

Assessment Centre – zaplanowanie i przeprowadzenie serii zadań/ testów wraz z przygotowaniem raportów dla klienta i kandydatów.

 

Ten wielowymiarowy proces oceny kompetencji pozwala na zebranie dokładnych informacji na temat wiedzy, umiejętności i cech osobowościowych potencjalnych pracowników, a co za tym idzie – na najbardziej efektywne dopasowanie kandydata do stanowiska pracy.

 Szybkość

 

Czas realizacji projektu rekrutacyjnego jest ustalany z każdym klientem indywidualnie, z uwzględnieniem stopnia skomplikowania całego procesu. W końcowej fazie rekrutacji przedstawiamy krótką listę kandydatów najlepiej spełniających ustalone wcześniej kryteria, spośród których klient dokonuje ostatecznego wyboru.

Docieramy do najbardziej niedostępnych kandydatów, aby spełnić oczekiwania klienta.